czym się zajmujemy?

Systemy alarmowe

Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu budowy systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) oparte o najnowocześniejszy sprzęt wiodących w branży producentów. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań oraz sprawdzonego sprzętu pozwala na budowę bezawaryjnie działających systemów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klienta.

Rolą systemów alarmowych jest przede wszystkim przekazania informacji o wtargnięciu intruza na obszar objęty dozorem. Służą do tego czujki wykrywające ruch wewnątrz pomieszczeń, jak i podczas otwarcia drzwi lub okien, czujniki wychwytujące dźwięk pękającego szkła i tory podczerwieni. Do sygnalizacji zdarzenia wykorzystuje się sygnalizatory dźwiękowe oraz dźwiękowo-optyczne, odpowiednie urządzenia przekażą informację o alarmie do firmy ochrony lub bezpośrednio na nasz telefon. Całością zawiaduje centralka alarmowa, od której zależy zarówno funkcjonalność, jak i wygoda obsługi całej instalacji.

Zastosowanie systemu alarmowego

Ochrona przed intruzami

System alarmowy wzbogacony o urządzenia antynapadowe pomoże, gdy intruzi spróbują włamać się do firmy podczas nieobecności jak i w trakcie pracy. Zabezpieczenia antynapadowe pozwolą na uruchomienie sygnalizatorów, które mają za zadanie spłoszyć nieproszonego gościa oraz powiadomić odpowiednie służby takie jak agencja ochrony czy policja.

Bezpieczeństwo przechowywanych danych

Instalacja nowoczesnego systemu alarmowego podnosi bezpieczeństwo przechowywanych danych o charakterze tajnym i niejawnym. Przy próbie nieautoryzowanego dostępu do obiektu zostaną uruchomione specjalne sygnalizatory oraz informacja o zdarzeniu będzie przekazana do odpowiednich służb. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują Państwo pewność, że dane o charakterze wrażliwym nie trafią w niepowołane ręce.

Nie tylko ochrona przed intruzami

System alarmowy potrafi nie tylko podnieść bezpieczeństwo domowników podczas ich nieobecności, gdy ktoś próbuje wtargnąć do domu, ale również gdy mieszkańcy są w danym obiekcie. Przykładem jest wykorzystanie czujników specjalnego przeznaczenia jak:

  • czujniki gazu wykrywające niebezpieczne wycieki, sygnalizujące o tym zdarzeniu i uruchamiające systemy wentylacyjne w danym pomieszczeniu,
  • czujniki dymu powiadamiające o wykryciu ognia i zapobiegające powstaniu pożaru,
  • czujniki zalania pomagające w zapobieganiu szkód wywołanych przez nieszczelną instalację wod-kan.

Nie tylko bezpieczeństwo

Decydując się na montaż nowoczesnego systemu alarmowego można znacznie podnieść komfort codziennego życia. Współczesne urządzenia umożliwiają zbudowanie systemu inteligentnego domu, który pozwoli na sterowanie wieloma dotychczas niezależnymi instalacjami. Za jego pomocą można na przykład sterować ogrzewaniem czy oświetleniem w całym domu.

Zakres świadczonych usług

Projekt

projektowanie od podstaw oraz rozbudowa istniejących systemów 

Montaż

przeprowadzanie pełnej instalacji

 

Konserwacja

okresowa konserwacja i przegląd

Naprawa i modernizacja systemów alarmowych

wymiana niesprawnych elementów oraz zwiększenie funkcjonalności systemu